Blog

15 Ekim 2019

FEMUR KISALIĞI

Uyluk kemiğinin doğuştan kısa olması, anne karnında iken bu kemiğin oluşumundaki bir aksaklıktan kaynaklanır. Kalça ekleminin olmaması, kalça eklemini oluşturan kemiklerde gelişim geriliği, uyluk kemiğinin tam olarak ama boyu kısa oluşmuş olması veya kemiğin hiç oluşmamış olması gibi farklı ciddiyette tutulumlar gösterebilir.

Hastalığın oluşumunda bazen tam çözülmemiş bir ailesel yatkınlık olabilmekle birlikte, genellikte hastalar ailedeki ilk vaka olmaktadırlar. Bu anormalliğin varlığı anne karnında iken ultrason ile anlaşılabilmekte ve doğum sonrası yaşanacak süreç ile ilgili aile bilgilendirilmektedir. Bu anormallikle birlikte diz altında da kemik yapılarda eksiklik, dizde ön çapraz bağda zayıflık veya oluşum anormalliği, dizde veya ayak bileğinde hareket kısıtlılıkları görülebilmektedir.

Çocukların ilk muayenesinde anlaşılabilen bu hastalıkta tedavi farklı yaşlarda uygulanan birden çok ameliyattan oluşabilmektedir. Tedavi seçeneğinin belirlenmesinde uyluk kemiğinin tahmin edilen son uzunluğu, kalça ekleminin durumu ve ayağın durumu önemli kriterlerdir. Kısa olan kemik uzatılabileceği gibi, kemikte düzeltici ameliyatlar veya eklemlerin dondurulması gerekebilmektedir.

Tedavi süresince ve tedaviden sonra gerekirse boy eşitsizliğini giderecek ve fonksiyonu artıracak protezlerin kullanımı veya bu kısalığı giderecek ayakkabı yapımı firmamızda profesyonel bir şekilde yapılmaktadır.

wwww.alimercanoglu.com olarak femur kısalıgı yaşayan tüm müşterilerimizi teknik destek almk,bilgi birikimimizi paylaşmak için mağazamıza bekleriz

Genel
About Ali Mercanoğlu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alimercanoğlu Hakkında

1974 yılında suadiye’de kurulan Ali Mercan el isciligi ile uretim yaparak erkeklere özel ayakkabı koleksiyonlarıyla sektöre adım attı.Derinin asaletini günün çizgilerine taşıyarak, yepyeni bir yaşam stili ve zarafet anlayışını ilkesi edinmiştir. Halen siz değerli müşterilemize fabrikasyon üretime direnerek el işçiliğinin verdiği sağlamlık ve doğallık ile sizlerden almış olduğumuz talep doğrultusunda alimercanoglu.com’da hizmetinize devam etmekteyiz.

Cart